Ако сакате прженици, ќе ги обожавате овие поховани ролни – прсти да излижете!

11 октомври, 2021
484479_screenshot-2_f

За сите љубители на тост, ви носиме нешто уште подобро од тоа! Пржени ролни слатки и солени, по нешто за секого.

Состојки:

10 парчиња тост леб
3 лажици стопен путер
3 лажици кафеав шеќер
2 лажици цимет
3 јајца
1 лажица млеко
½ лажички цимет
½ лажички екстракт од ванила

Подготовка:

Расукајте го секое парче леб со сукало. Во сад измешајте стопен путер, кафеав шеќер и 2 лажици цимет. Се шири на секое парче леб и се сролува.

Во сад измешајте јајца, млеко, ½ лажички цимет и ванила. Потопете го секој ролат во смесата со јајца и пржете во тава со путер додека не заруменат сите страни.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris