БАДЕМ ТОПЧИЊА ГОТОВИ ЗА 10 МИНУТИ: Повкусни колачиња не сте пробале!

1 август, 2021
235121_shutterstock-1530221141_ls

Состојки:

100 гр бадеми
250 гр варено кондензирано млеко
30 гр грчки јогурт
100 гр путер
Бисквити 350 гр

Подготовка: Измешајте варено кондензирано млеко со грчки јогурт и путер и изматете со миксер. Мелете ги бадемите и бисквитите и додадете ги во претходната смеса. Измешајте се убаво. Направете топчиња, секое тркалајте го во мелени бадеми и оставете го во фрижидер 2 часа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi