БЕЛИ ПИВТИИ ОД ЈОГУРТ: Ладно предјадење за чиста десетка! (РЕЦЕПТ)

28 мај, 2021
250865_pihtijeodjogurta_ls

Одлично за сите празнични прилики, но и со дневни оброци

Состојки:

600 мл јогурт

4 ќесички желатин

+ 6 лажици вода

 300 гр мајонез

3 варени моркови

3 кисели краставички

4 варени јајца

150 гр шунка

2 лажички сол

Подготовка:

Подгответе го желатинот според упатството, па измешајте го со јогуртот. Додадете мајонез, сецкан варен морков, сецкани краставици, јајца, шунка и сол. Убаво измешајте сè за да се соедини и истурете во квадратна тава.

Оставете да се излади во фрижидер додека не се стегне целосно. Се сече на коцки и се сервира.

Уживајте во освежувачко ладно предјадење!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi