Богат ролат со маскарпоне и чоколадо!

4 февруари, 2021
polo

Ролатите се едноставни и брзи десерти кои не заземаат многу време и лесно се подготвуваат, барем така е случајот со овој вкусен ролат кој е совршен за сите прилики.

Состојки за бисквит:

6 јајца

16 лажици шеќер

1 ванилин шеќер

30 грама брашно

30 грама какао во прав

1 прашок за пециво

2 лажици ликер амарето

Бела павлака:

1,5 дл слатка павлака

25 гр маскарпоне сирење

4 лажици шеќер во прав

2 лажици ликер амарето

 | Author: Nevena Josipović

Темен крем:

1,5 дл слатка павлака

25 гр маскарпоне сирење

4 лажици шеќер во прав

10 гр темно чоколадо

Прелив:

2 дл слатка павлака

15 гр темно чоколадо

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi