Богата лазања со сирење што се топи во уста, готова за 30 минути!

12 февруари, 2021
Lasagne-recipe-3-main-square

Состојки:
400 грама тестенини
200 грама младо сирење
250 грама тврдо сирење
Две конзерви домати излупени
Сушен оригано или босилек
бибер
Пармезан


Подготовка:
Сварете ги тестенините во зовриена вода пет минути, за да бидат „ал денте“, па исцедете ги. Исечкајте го излупениот домат по потреба, за да добиете подебел сос, зачинете го со сол, бибер и суви билки.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi