Брзо, лесно и ефтино: Сите ги сакаат овие чоколадни топчиња со малини и јогурт

2 април, 2021
15e3abfb1c4d97d54c9bff54f274ca07de06b8b0

Освежителен десерт кој лесно се подготвува.

Состојки:

200 гр свежи малини
200 гр грчки јогурт
100 гр чоколадо за готвење
1-2 лажички кокосово масло

Подготовка:
Ставете малини на чепкалка за заби и натопете ги во грчки јогурт. Ставете ги на штанд обложен со хартија за печење. Повторете го процесот додека не се потрошат малините. Замрзнете ги. Растопете го чоколадото и кокосовото масло. Замрзнатите малини и јогурт потопете ги во чоколадо. Оставете да се олади.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi