ЧИЗКЕЈК СО ЛЕШНИЦИ: Прсти да излижеш!

24 септември, 2021
403497_ciz-kejk_f

Ако сакате чизкејк, тогаш ќе го обожавате и овој со лешници.

Состојки:

250 мл шлаг
180 г чоколаден крем
220 гр маскарпоне сирење
три лажици стопен путер
250 гр бисквити со чоколадо
100 гр чоколадо
100 гр лешници

Бисквитот измелете го, измешајте го со растопен путер и наредете го на дното од тркалезна форма за торта. Измешајте сирење и чоколаден крем, и кога ќе добиете униформа смеса, додадете шлаг.

Истурете го филот врз бисквитната кора, израмнете, покријте со фолија и ставете го во фрижидер најмалку два часа.

Растопете го чоколадото, па додајте ги лешниците.

Истурете ја оваа смеса врз чизкејкот и оставете да се излади уште малку. Послужете со кафе.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris