ЕСЕНСКО БЛАГО БРОЈ 1: Медена пита од тиква која ќе ви ја згрее душата

30 септември, 2021
132115_shutterstock-523317958_ls

Состојки:

кора за пита 500гр
Тиква 1 кг
мед 100гр
шеќер 2 лажици
цимет две лажички
ванилин шеќер 2 ЕЕЗ
масло по потреба
шеќер во прав по желба

Како да се подготви:

Изрендајте ја тиквата и измешајте ја со мед, шеќер, ванилин шеќер и цимет. Секоја кора попрскајте ја со масло, рамномерно премачкајте ја со лажица од филот и завиткајте ја. Повторете го процесот со секоја кора и ставете го на плех обложен со хартија за печење. Во загреана рерна на 180 Ц, печете ја питата околу дваесет минути.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris