ФАНТАСТИЧЕН РЕЦЕПТ ЗА РУЧЕК НА БРЗИНА – Пилешко филе со кисела павлака и тестенини, комбинација која освојува

14 јули, 2021
Screenshot_3

Комбинирајте го печеното пилешко и добијте ручек со целосно нов вкус

Состојки:

  • 150-200 гр тестенини
  • 150 гр мајонез
  • 200 гр кисела павлака
  • пилешки гради
  • сол, бибер
  • 1 лажичка сенф
  • 4 кисели краставички
  • 2 варени јајца
  • по избор листови сланина

Подготовка:

Згответе ги тестенините и оладете ги како и јајцата. Во сад ставете павлака, сенф, мајонез, исецкани јајца и додајте сол и бибер ..

Додадете ги коцките пилешко и краставицата, исто така исечкана на коцки и изедначете. Истурете и тестенините и измешајте…

Украсете со пржени листови сланина, коцки од шери домати или домат по желба..Фантастично уживање..

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi