Идеален за освежување за време на топлите денови: Направете сок од нане, кој е добар и за вашето здравје

3 август, 2021
Screenshot 2021-08-03 134006

Можете лесно сами да направите сируп од нане, кој може да се пие разреден и ладен, и ќе има ефект врз вашето тело речиси веднаш.

Рецепт за сокот од нане

Нането е многу здраво, а ќе го обожавате и вкусот. Постојат многу рецепти за сок од нане, а ние ви претставуваме еден многу лесен за подготовка.

Состојки:

На 10 гранчиња нане ставете литар вода и килограм шеќер, половина лимон и околу 10 грама лимонска киселина (две лажички).

Ако сакате повеќе сок, само удвојте ги овие количини.

Подготовка:

1. Потопете ги гранчињата нане во вода со лимонска киселина и исечени лимони со кора.

2. Измешајте добро и оставете да отстои на ладно и темно место 24 часа.

3. Следниот ден, процедете ја течноста, потоа додадете шеќер и добро измешајте. Оставете да отстои уште 24 часа, повремено мешајќи.

4. По 48 часа сирупот е подготвен за истурање и чување во стаклени шишиња. Помалите количини најдобро е да се чуваат во фрижидер, а поголемите на ладно и темно место.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi