Имаме рецепт за една од оние домашни супи кои не само што “ве креваат од мртвите”, туку и веројатно “лечат корона”!

9 март, 2021
јхј

Ако сте во можност да ја подготвите оваа супа, не заборавајте да додадете домашно пиво и пилешко.

Состојки: ½ домашни пиво ½ коцка за супа 4 коски 1 праз. 1 морков Грашок, количина по желба 1 глава кромид

Подготовка: Во вода, ставете пиво и додадете коцки од пилешко и говедско месо. Дозволете да се излади, а потоа извадете го целото месо од коските и вратете во водата во која се готви. Додадете сецкани моркови, целер и грашок. Вметнете сè во вода со пилешкото месо и гответе уште 1 час. Додајте сол, бибер, куркума. Додајте сецкан свеж магдонос пред сервирање.

 | Autor : Shutterstock
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris