ЈОГУРТ ПИТА! Едноставен и вкусен десерт! (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

16 јуни, 2021
448755_jogurt_f

Вкусна торта со фил од јогурт која ќе ве заслади после ручекот, а може да ја послужите и кога ќе ви дојдат гости

Кога ќе ја пробате, нема да можете да престанете да ја јадете.

Состојки:

За тестото:

 • 2 жолчки
 • 80 гр шеќер
 • 80 гр путер
 • 200 гр брашно
 • 1 лажичка прашок за пециво
 • 1/2 лажичка ванилин шеќер

За фил:

 • 400 гр јогурт
 • 80 гр шеќер
 • 30 гр брашно
 • 2 белки

За украсување:

 • шеќер во прав

Подготовката погледнете ја на видеото подолу:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi