Како создадена ЗА ЖЕШКИТЕ ДЕНОВИ! Домашна ПИНА КОЛАДА, тропска Кралица на коктелите! (Рецепт)

27 јули, 2021
461377_pina-kolada_f

Во жешките летни денови, особено навечер, најидеалното освежување може да се појави во форма на вкусен коктел. Еве како можете да направите Пина колада и убаво да се разладите…

Состојки:

  • 4 крогови ананас
  • чаша сок од ананас
  • чаша кокосово млеко
  • мала чаша за ракија светол рум
  • една рака мраз
  • четвртина круг ананас за декорација

Подготовка:

Ставете сецкан ананас во блендер, а потоа истурете чаша сок од ананас и кокосово млеко. Додадете рум, рака мраз и измешајте сè. Истурете го готовиот коктел во чаша и украсете со прстен од ананас.

Уживајте!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi