Ќе ве закрепне за час, а се спрема многу лесно: Моќна чорба од зеленчук и свежи лековити билки која е спас за организмот!

11 август, 2021
286045_shutterstock-687543775_ff

Ако немате време да стоите пред шпоретот со часови, а ви треба енергија и добар имунитет, оваа супа од зеленчук ќе ве воодушеви.

Состојки:

2 млади компири
2 моркови
корен од целер
100 грама грашок
свеж коријандер
морско оревче
корен од магдонос
свеж зачин
100 грама интегрален ориз
половина карфиол
бибер, сол
чиа семе
маслиново масло
кромид
чешне лук

Подготовка:

Во длабока тава испржете го кромидот во маслиново масло, исечкајте го горниот зеленчук, додадете и истурете половина вода, оставете да врие 45 минути, потоа додадете магдонос, зачин, коријандер, сол, бибер, морско оревче, чиа семе и оставете да се готви уште 15 минути.

Можете да додадете свежо кисело млеко во супата, што ќе додаде посебен вкус.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi