Ќе ви го исполни домот со магичен мирис: Стар рецепт за ПРОЈА кој е секогаш добредојден на секоја трпеза

23 септември, 2021
328314_shutterstock-1563160564_ff

Ако ви снема модерни рецепти, секогаш извадете од ракав стар добар рецепт за проја што ќе ги воодушеви сите.

Состојки:

3 јајца
3 чаши пченкарно брашно (и повеќе по потреба)
3 чаши меко брашно
3 чаши млеко
2,5 чаши масло
250 гр сирење
1 прашок за пециво

Подготовка:

Изматете ги јајцата во еден сад, потоа додадете млеко и масло, потоа сомелете го сирењето со рака и измешајте се добро и соединете.

После тоа, постепено треба да се додава пченкарно брашно, меко брашно и прашок за пециво. Замесете се добро и кога смесата ќе се соедини, истурете ја во плех и ставете ја во загреана рерна.

Пројата треба да се пече додека не добие кафеава боја.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris