Кога не знаете што да спремите: 2 предлога за СУПЕРБРЗ ручек со пилешко

7 септември, 2021
327212_rizoto-s-piletinom-shutterstock-1022372809_ff

Доколку не знаете што да подготвите за денешниот ручек, имаме два предлога за брзи и лесни оброци со пилешко.

  1. предлог

Состојки

1 пилешко
200 гр тестенини
кашкавал гауда
1 кромид
2 чаши сок од домати
1 пиперка
малку путер

Подготовка:

Ставете го пилешкото во тава, додадете го кромидот, сецканата пиперка, истурете сок од домати и макарони (не мора претходно да ги готвите). Истурете чаша вода, истурете рендано сирење и малку путер. Печете 30-40 минути и сервирајте!

  1. предлог

Состојки

1 пилешко
2 чаши ориз
200 гр печурки
1 коцка пилешка супа
сирење или кашкавал
зачинети пиперки
сол, бибер

Подготовка:

Исечете го пилешкото на парчиња, отстранете ги коските, потоа истурете во плех и додадете ги состојките. Печете во загреана рерна 30-40 минути.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi