Колач што децата го обожаваат: Кокос рафаело коцки

5 јули, 2021
Screenshot 2021-07-05 134716

Толку сочно и лесно, се топи во устата.

Состојки:

– 5 јајца

– 300 гр шеќер + 5 лажици

– 150 гр брашно + 5 лажици

– 150гр кокос + уште малку за посипување

– 1/2 литар млеко + 2 чаши

– маргарин

– шлаг или рендано чоколадо за украсување

Подготовка:

Кора: Изматете 5 белки, 200гр шеќер, 150гр брашно и 150гр кокос. Истурете ја смесата во плех за печење (помал) и печете на 180 степени. Кога кората ќе се олади, полијте ја со 2 чаши топло млеко.

Фил: Изматете 5 жолчки со 5 лажици шеќер и 5 лажици брашно, па варете во половина литар млеко додека не се згусне како пудинг. Во изладениот фил додадете 1 изматен маргарин со 100 гр шеќер (шеќерот не е потребен ако не сакате да биде премногу слатко).

На здравје!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi