КОМПИРИТЕ ПОДГОТВЕНИ НА ОВОЈ НАЧИН ЌЕ СТАНАТ ВАШЕТО ОМИЛЕНО ЈАДЕЊЕ: Брзо, едноставно, по сечиј вкус (РЕЦЕПТ)

6 октомври, 2021
Screenshot_1

Овој рецепт е навистина едноставен и лесен за подготовка. Може да го направат дури и почетници во кујната, само треба да ги следите упатствата.

Вака подготвениот компир може да биде вкусен прилог на ручек со месо.

СОСТОЈКИ:

  • 1/2 морков
  • 1/2 кромид
  • Целер
  • Сол
  • 4 компири (средни)
  • 150-200 мл маслиново масло
  • 8-10 чешниња лук
  • мелена пиперка
  • магдонос

ПОДГОТОВКА:

Целерот, кромидот и морковот исечете ги на поголеми парчиња и ставете ги посолени да се варат околу половина час. Исечете ги компирите на помали парчиња, загрејте го маслото и пржете ги компирите до златно жолта боја. Кога е готово, процедете го од маслото и испржете го исечканиот лук и мелената пиперка во тоа масло (земете сега само 2 лажици). Потоа додадете 150 мл од течноста во која претходно сте го готвеле зеленчукот. Вратете ги компирите во тавата, посолете и измешајте сѐ убаво. Динстајте околу 10 минути. Послужете ги компирите поросени со свеж магдонос.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris