Кременадли на посебен начин: Идеален неделен ручек за целото семејство! (РЕЦЕПТ)

3 октомври, 2021
3521d88b0784545d1beec15fc0eb5de0c07fdff5

Недела е еден од најомилените денови на секое семејство

СОСТОЈКИ:

  • 600 гр свински кременадли од врат
  • сол
  • 4 чешниња лук
  • зачини за месо
  • сенф
  • масло
  • бибер по желба
  • може да се додаде соја сос

ПОДГОТОВКА:

Зачинете ги кременадлите со сол и искучајте ги со кујнски чекан, премачкајте со сенф, поросете со зачини за месо, исто така премачкајте со смачкан лук по желба и бибер. Можете да додадете и соја сос по желба.

 На крајот, прелијте со маслото и пржете во покриена тава. Пржете на тивок оган, додавајќи малку вода додека не омекне.

 На крајот, запечете убаво. Послужете со помфрит или што сакате. Месото има фантастичен вкус …. задолжително пробајте го

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris