ЛАЖНИ БОЛОЊЕЗЕ: Посен оброк вреден за секоја пара!

10 април, 2021
246895_img-20210406-1839012_ls

Состојки:

150 гр тестенини
2 моркови
1 кромид
50 гр ореви
200 мл сок од домати
3 чешниња лук
200 гр грав
сол и бибер
босилек

Подготовка: Гответе ги тестенините. Изрендајте морков и исецкајте кромид. Динстајте во маслиново масло, додадете ореви, грав, сок од домати. Продолжете да динстате, па додадете лук. Додадете сол и бибер. Ставете го босилекот. Кога ќе завршите, комбинирајте ги со тестенините.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi