НАЈУБАВАТА ЛЕТНА КЕКС ТОРТА СО МАЛИНИ: Слатко кое го одзима здивот!

21 јуни, 2021
252121_malinakekstorta_ls

Состојки:

3х 4 белки
3х 4 лажици шеќер
3х 50 гр мелени ореви
3х 1 лажица брашно
3x 5 гр прашок за пециво
Фил 1

12 жолчки
10 лажици шеќер
80 гр пудинг од ванила
800 мл млеко
250 гр маргарин или путер
100 гр шеќер во прав
150 гр мелени бисквити
Фил 2

200 гр павлака
200 мл слатка павлака
150 гр мелени бисквити во плазма
100 мл млеко
додатно: 300-600 гр малини

Погледнете ја подготовката: