Нема да им одолеете: Рецепт за ДОМАШНИ ПЕРЕЦИ!

7 март, 2021
gri

Потребно е:

500 гр брашно
250 гр стопен маргарин
200 гр сирење
1 јајце
1 лажичка прашок за пециво
1 лажичка сол
жолчки
сусам

Подготовка:

Измешајте прашок за пециво, брашно, сирење, маргарин, јајце. Месете го тестото, раширете го со сукало и обликувајте ги гевреците со калап. Наредете ги на плех и печете на 200 степени околу 10-15 минути.


Пријатно!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris