Ова јадење се служи топло, а е превкусно и брзо: Кога еднаш ќе ги засакате овие поховани палачинки, постојано ќе ги правите!

2 август, 2021
325591_palacinke-shutterstock-1451686079_ff

Тие ќе го задоволат вашиот стомак, така што секогаш ќе ги сакате на масата.

Не мора долго да стоите покрај „огнот“, а во исто време ви треба брз и лесен оброк. Во таква ситуација, можете да изберете да подготвите пржени палачинки што ќе ги сакате толку многу што често ќе ви се пријадуваат веднаш повторно по првата подготовка. Се разбира, покрај палачинки, можете да подготвите и некои други јадења за кои не ви треба многу време.

Состојки:

350 гр брашно
1/2 млеко
4 јајца
200 гр сирење
сол
масло

Подготовка:

-Од 1 јајце, млеко, брашно и малку сол замесете тесто за палачинки.

Пржете ги палачинките во масло и подгответе го филот. За тоа, треба да го исечете сирењето, да додадете сол ако не е доволно солено, да додадете 2 жолчки и белки. Свиткајте ја секоја полнета палачинка на квадрат, натопете во солени јајца и пржете во врело масло додека не поруменат.

Послужете топло!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi