Ова сè уште не сте го пробале: Сочна бурек пита со јаболка (РЕЦЕПТ + ВИДЕО)

13 јуни, 2021
Pita1

Пита која сигурно ќе ви го разубави денот

Состојки:

  • 500 гр тенки кори
  • 4 големи јаболка
  • масло 30-50 мл
  • Минерална вода

Подготовка:

Истурете кисела вода и масло во сад и добро измешајте. Јаболките изрендајте ги и засладете ги по желба. Плех 24 см. премачкајте со масло или прекријте со хартија за печење.

Ставете 3 кори на дното и испрскајте ги со вода и масло. Следната кора посипете ја со масло и вода, „расфрлете“ малку од ренданите јаболка, потоа свиткајте ја како хармоника и редете ги по три по ред, и над тоа, исто така, до крај.

Покријте со две празни кори и печете на 200 степени околу 40-45 минути. Превртете наопаку на даска и сервирајте топло.

Погледнете ја подетално подготовката:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi