Пита со КАШКАВАЛ која се подготвува за еден час! (РЕЦЕПТ)

20 мај, 2021
Screenshot_1

Овој рецепт е совршен за ужинка, а може да се послужи и како брза вечера или ручек.

Состојки:

2 јајца

150 гр брашно

1 прашок за пециво

50 гр гриз

50 гр кашкавал исечен на коцки

2 лажици рендан кашкавал

100 мл јогурт

50 мл млеко

1 млад кромид

лист од јаглика

сол по желба

сусам

Подготовка:

Скршете ги јајцата, додадете брашното со гризот и прашокот за пециво. Додадете кашкавал исечкан на коцки и рендан кашкавал. Соединете.

Додадете јогурт, млеко, сецкан кромид, лист од јаглика и малку сол. Добро промешајте и истурете во подмачкана тава. Израмнете и посипете сусам. Печете на 200 степени С околу 50-60 минути, да се испече добро. Послужете топло.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi