Познатата салата Попај: Направете ја за ручек, ако сакате да одморите од месото! (РЕЦЕПТ)

13 јануари, 2021
154651_shutterstock-162419165_ls

Вака ја подготвуваме познатата салата Попај:

Состојки: 400 грама спанаќ; 250 грама печурки; 1 лук; 2 парчиња млад кромид; коцки сув леб (кубети); Грчки јогурт 250 грама; грст ореви; сол и бибер.

Подготовка: Спанаќот добро измијте го и исцедете го. Додека спанаќот се цеди, изрендајте ги шампињоните и кромидот (ситно исецкан). Измешајте , додадете ситно исечен свеж кромид, грчки јогурт и зачини. Додадете сув леб и ореви и уживајте!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris