Слатко освежување: Пробајте сочно маскарпоне и торта со лимон. Рецептот е премногу едноставен!

27 февруари, 2021
мнм

Оваа кисело-слатка торта од лимон со воздушен крем од маскарпоне веднаш ќе ве привлече во среќно пролетно расположение. Постои само една „опасност“: ќе побарате залак повеќе!

Време е да се збогуваме со цимет, анасон и други Божиќни, „зимски“ зачини, суво овошје и тешки креми и да започнеме да подготвуваме полесни, овошни колачи со состојки како што се сок од лимон и бобинки. Финото овошје веднаш го подобрува нашето расположение и освежува. Оваа кремаста торта од чоколадо и цреша ќе го освежи целото ваше семејство и гости

Состојки • 80 гр шеќер • 2 лимони (био) • 125 гр путер, мек • 150 гр шеќер во прав • 1 прашок за пециво • 2 јајца • 150 гр сирење маскарпоне • 200 гр брашно

За украсување: • цвеќиња за јадење, сецкани ф’стаци или кора од лимон

Подготовка:

1. Подмачкајте правоаголен калап (долг околу 18 см) со путер или масло и обложете со хартија за печење. Загрејте ја рерната на 150 степени.

2. Изрендајте кора од еден лимон, исцедете го сокот и оставете ја кората и сокот настрана. Изматете ги путерот и шеќерот во сад користејќи рачен миксер додека не се запени. Додадете јајца и добро измешајте.

3. Во смесата од јајца и путер додадете сок и кора од лимон, брашно, маскарпоне и прашок за пециво и сè мешајте додека не се формира убаво тесто. Потоа ставете го во калап и печете околу 50-60 минути во дното на рерната. Направете тест со чепкалка за заби! Времето за печење варира од печка до печка, најдобро е да проверите малку порано колку треба да се пече.

4. Исцедете друг лимон и измешајте го сокот со шеќерот во прав. Потоа нанесете ја глазурата на оладената торта користејќи четка за печење. Тортата можете да ја декорирате со цвеќиња за јадење, сецкани ф’стаци или рендана кора од (био) лимон.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi