СОВРШЕН РУЧЕК КОЈ СЕ ПРАВИ ЗА САМО 5 МИНУТИ: Потребни ви се само неколку состојки, многу лесно се подготвува, а вкусот ќе ве воодушеви (РЕЦЕПТ)

7 август, 2021
FFACA04E-38F9-4578-AD31-D8B94AB3B5A9

Исечете го готовото јадење на парчиња и сервирајте топло

Ако ви треба брз, но вкусен оброк, ова јадење ќе биде вистинскиот избор. Потребни ви се само неколку состојки, многу е лесно да се подготви, а вкусот ќе ве воодушеви.

  • 500гр компир
  • 150гр брашно
  • 1 јајце
  • сол
  • бибер
  • маслиново масло
  • 100гр шунка
  • 100гр кашкавал

Подготовка:

Сварете ги компирите, па убаво изгмечете ги. Додадете јајце, сол, бибер, а потоа брашно и измешајте сѐ добро, за да добиете компактно тесто, и доколку е потребно, можете да додадете повеќе брашно ако процените дека тестото не е доволно цврсто.

Во загреана тава ставете малку маслиново масло, потоа развлечете половина од подготвеното тесто и ставете го на дното на тавата. Наредете ги шунката и кашкавалот над тестото, а потоа и другиот дел од тестото. Пржете од двете страни додека тестото не добие златно кафеава боја

Исечете го готовото јадење на парчиња и сервирајте топло.

Пријатно!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi