Совршени рецепти ако готвите за една личност!

3 март, 2021
мнм

Од овесна каша, пица, салати до кекси – рецептите за една личност не мора да бидат малку досадни! Готвењето за една личност не е лесна задача. Наоѓањето практични рецепти каде што треба сами да сфатите кој е односот на храна, што патем не е едноставно, може да биде предизвик.

Особено кога е толку лесно да нарачате достава или да грицкате нешто од пекарницата. Постои и постојан проблем со валкани садови.

Овесна каша

Овесната каша со додаток на мед, овошје и разни зачини е всушност сад полн со витамини и минерали што ќе го снабдува вашето тело со енергија за целиот ден. Лесна за подготовка, но и дозирање, овесната каша е појадок со кој не можете да погрешите. Без разлика дали ќе го подготвите претходната вечер или истото утро, вкусот ќе биде фантастичен.

 | Author: Thinkstock

Омлет

Брз и лесен омлет е идеален оброк за секое време од денот. Без разлика дали користите само белки или цело јајце, со додавање пиперки, спанаќ или домати, станува брз специјалитет што ќе ве засити од едноставна комбинација. Во зависност од потребите, понекогаш е доволно да го направите само со две јајца, а доколку ви требаат повеќе протеини – зголемете ја дозата.

 | Author: Shutterstock

Еден сендвич

Појадок или ручек – сендвич богат со протеини не избира време од денот. Вкусно и исполнето, можеби не изгледа како сензационален избор за ручек, но понекогаш е токму она што ви треба. Лесно се подготвува, особено ако го правите од остатоци од вчерашниот ручек или вечера, тоа ќе се направи брзо, а ќе можете да го јадете и „на нозе“.

 | Author: Guliver/Shutterstock
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris