ВЕЧЕРА ИЛИ ПРЕДЈАДЕЊЕ: Вака се прави најдобрата пита со месо и печурки (РЕЦЕПТ)

18 мај, 2021
Screenshot_4

Ако во вашето семејство се приближува некаква прослава, користете го овој совршен рецепт и направете ги најдобрите пити за предјадење.

Состојки:

300 гр мелено месо

1 кромид

200 гр печурки

2 лажички масло

сол, бибер

250 мл павлака

малку вода

кори за пита

Подготовка:

Загрејте го маслото, додадете ситно исечен кромид, месо, потоа сол и црн бибер. Додадете ги печурките, и на крај додадете ја павлаката и соединете ги сите состојки. Се топи маслото и се додава малку вода. Во тавата прво ставете кора, посипете со масло, потоа искината кора на парчиња, па повторно масло. Додадете го филот, па искината кора што ќе ја испрскате со масло и затворете ја питата. Превртете го калапот. Премачкајте ја питата, ставете ја во плех за печење и печете на 200 ° C 30-35 минути.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi