ВКУСЕН ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ БЕЗ БРАШНО, ШЕЌЕР И МАСЛО! Идеален рецепт за оние кои се хранат здраво!

6 август, 2021
433049_american-heritage-chocolate-3qrnnlfn7l4-unsplash_f

Одличен рецепт за оние кои се хранат здраво или се на диета. Едноставната и брза подготовка ќе ве натера уште повеќе да ја засакате оваа торта. И истекувањето на чоколадното полнење е уште една позитивна карактеристика на ова уживање

Состојки:

2 големи банани

1 лажица мед

1 лажица јогурт

1 лажица какао

1 чаша кокос

1 кесичка ванилин шеќер

1 кесичка прашок за пециво

2 јајца

За прелив:

100 гр темно чоколадо

чаша млеко

Големина на калап: 20 x 20

Подготовка:

Во блендер, прво измелете ги бананите, потоа додадете ги сите останати состојки освен јајцата и добро измешајте. Изматете ги јајцата во посебен сад и додадете ја претходната смеса. Промешајте со шпатула. Подмачкајте го плехот и истурете ја смесата. Печете во загреана рерна на 180 степени половина час.

За преливот, растопете го чоколадото, потоа постепено додавајте го млекото и мешајте додека не се соедини. Извадете го готовиот колач од рерната, прободете го со чепкалка за заби насекаде и прелијте го со преливот. Оставете најмалку 15 минути додека тортата не го впие преливот, а потоа сервирајте.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi