10 филмови кои можат да не транспортираат во прекрасната Италија уште денес

10 јули, 2021
profimedia-0379582238-790x596 (1)

Забранета љубов, копнеж, носталгија, романтични предели, луксузни ентериери, ненадмината гастрономија… сè што мислиме кога мислиме на Италија е совршено пренесено од некои култни филмови. Без разлика дали веќе сте ги гледале, но всушност никогаш не ви здодеало, или тие секогаш се некаде на некој список, но никако да ги гледате – денес е совршен ден да се впуштите во филмовите снимени во Италија.

Roman Holiday, 1953., r. William Wyler

La Dolce Vita, 1960., r. Federico Fellin

A Room with a View, 1985., r. James Ivory

Cinema Paradiso, 1988., Giuseppe Tornatore

The Big Blue, 1988., r. Luc Besson

Talented Mr. Ripley, 1999., r. Anthony Minghella

Under Tuscan Sun, 2003., r. Audrey Wells

I Am Love, 2009., r. Luca Guadagnino

La Grande Bellezza, 2013., r. Paolo Sorrentino

Call Me By Your Name, 2017., Luca Guadagnino

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi