6 НАЈМОЌНИ ЖЕНИ НА INSTAGRAM: Сите се милионерки, ВОЈУВААТ меѓусебно и не можат да се поглетнат една со друга ниту на слика!

28 февруари, 2021
Bijonse-Tejlor-Kenda

Најмоќните жени на Instagram порано беа пријателки, но работите се променија. Некои од нив водеа војни до исцрпеност, додека некои ги исполнија страниците на таблоидите со индиректни провокации.

Социјалната мрежа Instagramе показател за популарноста на многу sвезди. Оние со најголем број следбеници, прегледи и лајкови секако се меѓу највлијателните, а многу од нив се наоѓаат на самиот врв на листата на најмоќни луѓе во Светот.

Најмоќната, а воедно и најследена жена на Instagramе Аријана Гранде со 223 милиони следбеници, на второто место е Селена Гомез со 213 милиони следбеници.

Ким Кардашијан е на третото место со 207 милиони, додека Бијонсе е на четвртото место со 167 милиони следбеници на оваа мрежа. На петтото место е Кендал Џенер, која ја следат 153 милиони луѓе, а зад неа е Тејлор Свифт со нешто помалку следбеници, поточно 148 милиони.

Најмоќните жени на Instagramпорано беа пријателки, но работите се променија. Некои од нив водеа војни до исцрпеност, додека некои ги исполнија страниците на таблоидите со индиректни провокации.

Конфликт меѓу Тејлор Свифт и Ким Кардашијан околу Канје Вест, Селена ја поддржа колешката

Во февруари 2016 година, сопругот на Ким Кардашијан, Канје Вест ја објави песната „Famous“ во која се споменува Тејлор. Тестерот на песната гласи: „Мислам дека Тејлор и јас сепак можевме да имаме секс? Зошто? Јас ја направив таа кучка славна личност“.

По објавувањето на песната, започна вистинска војна помеѓу обожавателите на семејството Кардашијан-Вест и Тејлор Свифт.

– Ја повикав Тејлор и разговаравме еден час за песната. Таа смета дека е забавно и даде благослов, напиша тогаш Канје на Twitter.

Претставниците на Тејлор одговорија дека таа не била информирана за реченицата во која ја нарекол кучка, велејќи дека песната содржи порака од некој кој „очигледно е женомрзач“.

– Тејлор ја одобри песната. Одеднаш таа сакаше да се однесува како да не ја одобрила. Се колнам, мојот сопруг е нападнат толку многу, и тој го следеше соодветниот протокол, па дури и ја покани Свифт да добие нејзино одобрување, рече Ким Кардашијан во едно интервју.

Тогаш Кардашијан објави снимка од телефонскиот разговор помеѓу нејзиниот сопруг и Тејлор, каде таа вели колку е задоволна што тој ѝ се јавил прв пред да биде објавена песната и дека нема ништо против стиховите.

За време на скандалот меѓу Ким, Канје и Тејлор, пејачката Селена Гомез застана на страната на нејзината колешка Тејлор и јавно ја поддржа во нејзините твитови. Тогаш таа напиша на Twitter дека би било подобро некои славни личности да испраќаат некои важни пораки со своите песни, алудирајќи на текстот на песната каде Тејлор ја нарекуваат „кучка“.

Непријатни средби меѓу Бијонсе и Ким Кардашијан

Бијонсе и Ким Кардашијан никогаш не биле пријателки, но нивните сопрузи Џеј Зи и Канје беа одлични пријатели до неодамна. Кога се виделе на јавни настани, може да се добие впечаток дека на Бијонсе не ѝ било пријатно во друштво на ријалити ѕвездата.

Кога беа фотографирани како семејство, Канје и Џеј Зи застанаа еден покрај друг, додека Ким и Бијонсе беа доста настрана. Ако треба да се верува на озборувања во Холивуд, пејачката секогаш застанува на другиот крај од собата каде што е Ким, бидејќи не може да ја поднесе.

Пред нервниот слом, Канје го повикал Џеј Зи, бидејќи тој не ја посетил Кардашијан по грабежот во Париз, а исто така се пожалил дека Блу Ајви, ќерката на неговиот поранешен пријател, не минува премногу време со неговата наследничка Норт . Раперот не застана тука, туку ја повика Бијонсе на неговите концерти.

После тоа Кардашијан ѝ се јави на Бијонсе, која според странските медиуми ѝ рекла дека таа и нејзиниот сопруг никогаш повеќе нема да стапат во контакт со Џеј Зи. Пријателството на раперот тогаш заврши, а нивните подобри половини никогаш не сакаа да бидат пријателки.

Аријана Гранде и Ким Кардашијан, прозивање поради фризурата

Ким и нејзината ќерка Норт се појавија на настан со висока коњска опашка, што инаку е заштитен знак на Аријана.

Стилистката на Кардашијан и Аријана објавија фотографија од Ким и нејзината најстара ќерка со коментар дека коњската опашка, што беше тренд во 90-тите години на минатиот век, е повторно во мода, а младата пејачка коментираше: „Мислев дека тоа сум јас“.

Фановите на Аријана ја обвинија Ким дека ја копира една од најпознатите пејачки во светот, додека актерите околу кои се крена полемиката не се огласија.

Најмладата милијардерка се обиде да ги отплетка конците на пејачката и нејзиното момче

Кога Селена Гомез беше во врска со пејачот Абел (The Weekend), Кајли се обиде да го поврзе момчето на Селена со нејзината пријателка Бела Хадид, со која тој беше во врска пред пејачката.

Тогаш Џенер беше во љубовна врска со раперот Таига. Двајцата излегоа на вечера со Бел, а извори тврдат дека Кајли ја искористила можноста да ги смири пејачот и нејзината пријателка.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi