АДЕЛ ГРАДИ ВИЛА ОД 13 МИЛИОНИ ЕВРА: Пејачката одлучи да изгради нова куќа на 4 КАТА, со спална соба поголема од ПРОСЕЧЕН СТАН!

15 август, 2021
2114505_profimedia0320695534_ls

Британската пејачка Адел одлучи да издвои 13 милиони евра за куќа во Лондон.

Имено, Адел одлучи да си ја обезбеди иднината, и инвестираше дури 11 милиони во купување на две вили во делот на Кесингтон кој штотуку започнува да се развива. Покрај тоа што одвои 11 милиони за тие два плаца, Адел одлучи да ги урне постоечките куќи и да изгради нова, а тоа задоволство ќе ја чини дури 2 и пол милиони евра.

Adel

– Оваа куќа е вистинското место за најголемата sвезда во светот. Сите пари ќе бидат потрошени – вели изворот.

Изворот не претера со таа изјава, имајќи предвид дека Адел планира вилата да биде висока дури 4 ката, со три апартмански спални соби и многу скапа игротека за нејзиниот осумгодишен син Анџело, кого го доби во бракот со Симон Конецки.

Adel

Целиот прв кат од куќата ќе биде издвоен за неа, а таа планира да направи спална соба за неа и нејзиното момче со големина од 100 квадратни метри, што е речиси двојно повеќе од просечен стан во Лондон. Друга придобивка што ќе ја имаат Адел и нејзиното момче Рик Пол се одделни бањи за неа и за него, и никогаш нема да мора да се чекаат еден со друг.

Трошењето пари не застанува тука, туку Адел дизајнираше и изградба на гаража во подрумот на оваа вила каде што ќе може да ги смести сите нејзини миленичиња, а во дворот ќе има градина и доволно простор за скара со пријателите и семејството.

Adel
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi