Адел конечно постигна договор за развод скоро две години по раскинувањето! Ова ќе ја погоди нејзината банкарска сметка, но не и нејзиниот внатрешен мир!

24 јануари, 2021
adel

Адел и претприемачот Симон Конецки постигнаа договор за развод, потврдува „Пипл“.

Поранешната двојка поднесе барање за развод во петокот пред судот во Лос Анџелес, но судијата сè уште официјално не го раскинал нивниот брак.

Да се потсетиме, Адел, која го дели својот 8-годишен син Ангел со Конецки, првпат го објави нивното раскинување во април 2019 година по седум години поминати заедно. „Адел и нејзиниот партнер се разделија“, рекоа тогаш нејзините претставници за Асошиејтед Прес. „Тие се посветени на одгледување на својот син со љубов. Како и секогаш, тие бараат приватност. Нема да има повеќе коментари “.

Адел (32) поднесе барање за развод пет месеци по веста за раскинувањето, наведувајќи ги непомирливите разлики како причина за разделбата и барајќи заедничко старателство над нивниот син. Во тоа време, во барањето за развод, што му беше презентирано на списанието „Пипл“, беше наведено дека сопружниците исто така ќе се согласат за поделба на имотот во постапката. Ова значи дека Адел би можела да остане без дел од своето богатство, кое се проценува на околу 140 милиони фунти и вклучува луксузни недвижнини во вредност од 34,7 милиони фунти. Ситуацијата е таква што Адел заработува 73.000 фунти на ден, додека Конечки заработи само околу 2 милиони фунти за време на бракот. Сепак, бидејќи тие не склучиле предбрачен договор пред бракот, според законот, сè што е стекнато за време на бракот е поделено на половина.

Но, бидејќи Адел во меѓувреме се чувствува посреќна и поисполнета од кога било, што и самата често ги забележува преку своите социјални мрежи и во интервјуа, веруваме дека нема да се грижи премногу за недостаток на пари на сметката. На крајот на краиштата, таа и Конечки се во добри односи, а во мај минатата година, извор изјави за магазинот „Пипл“ дека Адел и Конечки живеат преку улицата во Л.А., со цел да бидат подобри родители на своето дете среде пандемија на корона вирус. „Тие го прават она што е најдобро за Ангела. Нејзиниот син е нејзиниот свет “, изјави извор за„ Пипл “.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris