Анџелина Џоли во борба за подобар живот на пчелите и луѓето

4 септември, 2021
profimedia-0629595687-790x444

Уште во мај, Анџелина Џоли сакаше да го сврти вниманието на важноста на овие опрашувачи за целиот екосистем и за намалувањето на нивната популација, но и да го објави проектот „Жени за пчели“ организиран од УНЕСКО и Guerlain. Со овој проект, таа сака да им помогне на пчелите, но и на жените од различни делови на светот, да ги научи на вештини што би можеле да им заработат пари и да им помогне на нивните семејства и заедници, но и да придонесе за зачувување на животната средина.

По тој повод, Анџелина рече дека планира да постави кошница за пчели во својот дом, а во најновото видео за Вог можеме да ја видиме како ги обиколува кошниците за пчели со првите учесници во проектот Жени за пчели. Светската популација на пчели драстично опаѓа поради загубата на живеалиштата, монокултурите, пестицидите и паразитите, кои влијаат на целиот екосистем и човештвото, предупредија Анџелина и учесниците на курсот.

„Јас не бев млад еколог, јас сум повеќе хуманист. Бев активна во прашањата за бегалците, се борев против прогонот. Но, се секогаш се враќа на околината. Луѓето многу често мигрираат поради штетата направена врз животната средина “, рече Анџелина Џоли, истакнувајќи ја врската помеѓу различните цели на активистите што таа ги цели.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi