Бојана Скендеровски и составот “Мерак“ во спомен на Зафир Хаџиманов со “Мерак песната“

15 јуни, 2021
bojana

Ви текнува сигурно на големиот “Макфестовски“ забавно музички хит “Да си мерaк песна“ која остана да се слуша и до денес и која ништо не изгуби од својата убавина. Деновиве токму оваа убава песна, а која во оригинал ја пее српската музичка ѕвезда Бисера Велетанлиќ, во ново руво и на својот начин ја донесува Бојана Скендеровски со составот “Мерак“. Идејата за оваа преработка е всушност на Марио, кој е фронтмен на „Мерак“, а тој го потпишува новиот аранжман.

Хрватот Ивица Стамаќ е автор на музиката на оваа песна, но авторот на текстот е нашиот Зафир Хаџиманов кој за голема жал не дочекал да слушне како песната ја пее Бојана со “Мерак“. А, ја пее одлично….. „Една ноќ ме зема, а сега те нема. Како лист ме скина, животот ми мина. Да си извор вода да те разлеам, да си мерак песна да те испеам…“! Убедени сме дека така би кажал и самиот Зафир за песната за која текст го напишал пред 33 години.
Видеото за новата верзија на “Мерак песна“ е снимено во студио “Скендеровски“.   

Преземено од vecer.press

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi