БРАВО ! СИНОТ НА ВИЛ СМИТ ОТВОРИ РЕСТОРАН за БЕЗДОМНИЦИ! Името е ПОСЕБНО ВАЖНО, има дури и КАМИОНИ СО ХРАНА!

17 мај, 2021
sinot na vil smit

Синот на славниот актер Вил Смит, пејач и актер, Џејден Смит, планира да отвори ресторан во Лос Анџелес, каде што бездомниците би јаделе бесплатно.

ke.

Vil Smit

Џејден ќе отвори ресторан наречен „Те сакам“ за да помогне во хранењето на оние на кои им треба, а младиот син на Смит веќе две години работи „бизнис“ со камиони за храна „Те сакам“, исто така за бездомници.

Неговите камиони со храна ги снабдуваат бездомниците во Лос Анџелес, а новиот ресторан треба да понуди потрајно решение и да им помогне на оние на кои им е потребно. Тие ќе ги надоместат трошоците со плаќање повисока цена на луѓето кои имаат средства да плаќаат за храната, како и на лицето што стои зад нив.

,,Бездомниците мора да добијат бесплатна храна. Но, ако не сте бездомник, не само што мора да платите, туку мора да платите и повеќе отколку што вреди храната и да платите за лицето што стои зад вас” – рече Џејден.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi