Дали знаете што значи „Меганмарклување“? Името на војвотката се претвори во глагол, а значењето е полн погодок

17 февруари, 2021
megan-markl-1-830x0

Можеби изгуби многу кога го напушти кралското семејство, но Меган Маркл дефинитивно стана бренд и „има нешто многу импресивно“, пренесуваат светските медиуми.

Имено, името на војвотката од Сасекс е претворено во глагол што значи „ценете се себе си и менталното здравје“ и „оставајте непријатни ситуации“ кога сè станува премногу напнато.

Новиот „глагол“ прв го објави на Твитер и Инстаграм британската актерка Џамила Џамил (34).

  • Дефиницијата за измислениот глагол „Меганмарклување“ значи „да се цените себе си и своето ментално здравје доволно за да оставите просторија, ситуација или околина во која вашето автентично јас не е добредојдено или пожелно“, напиша таа на својот твит
  • Лице А: Каде е Рајан? – стои на Твитер.
  • Личност Б: Ох, тој Меганмаркилд – пишува на Твитерот на Џамила, што насмеа многу обожаватели.

Откако актерката ја сподели шегата со своите 2,7 милиони следбеници на Твитер и 3,3 милиони следбеници на Инстаграм, фановите започнаа да пишуваат примери „од нејзиниот живот“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi