Деми Ловато открива: „Ме силуваа како тинејџерка, а јас молчев“

17 март, 2021
demi

“Ја изгубив невиноста со силување. Бевме во врска, но реков дека не сакам да имам секс. Не сакав да ја изгубам невиноста на тој начин. Не му беше важно, тој го стори тоа а јас молчев, се убедував себеси дека е моја вина што отидов во соба со него “, рече Деми Ловато.

Таа објасни дека таа, Селена Гомез, браќата Џонас, Мајли Сајрус и некои други тинејџерски sвезди на Дизни имале договор дека нема да имаат сексуални односи пред брак. Тоа, заедно со католичкото воспитување во кое порасна, влијаеше на нејзината тишина.

“Бев дел од тимот на Дизни кој јавно рече дека ќе почекаат до брак. Првиот пат не беше романтичен, беше заебан. И тогаш сè уште морав да ја гледам таа личност цело време. Престанав да јадам, се сечев по телото, повраќање … мојата булимија се влоши толку многу што почнав да повраќам крв “, рече таа.

Како што вели, друга причина зошто молчела е начинот на кој јавноста се однесувала кон Ријана откако Крис Браун ја нападнал.

„Бев малтретирана на ноќта кога се предозирав“

Таа повторно доживеа сексуална траума во 2018 година, утрото на предозирање, поради што беше хоспитализирана и по што претрпе неколку мозочни удари, како и срцев удар.

Дотогаш, таа не користела никакви супстанции веќе шест години и „се откажала“, признава таа, неколку месеци порано, кога на една забава комбинирала метамфетамин, кокаин, „моли“, окситоцин, марихуана и алкохол.

„Изненадена сум што не предозирав таа ноќ“, вели Деми.

EPA-EFE/LARRY W. SMITH

Таа ноќ кога навистина се предозираше, на 23.07.2018 година, Ловато беше со пријателите во неколку барови, а забавата потоа продолжи во нејзиниот дом. Кога сите заминаа, Ловато ја повика дилерот кој и донесе оксикодон, за кој верува дека денес бил измешан со фентанил.

“Не само што доживеав предозирање, туку бев и експлоатиран. Доживеав многу сексуална траума кога бев тинејџер. Кога ме најдоа, бев гола, бев избезумена. Тој буквално ме остави откако ме користеше “, рече пејачката, додавајќи дека„ во тоа време не била во можност да даде согласност за сексуален однос “.

По предозирањето, Деми имаше проблеми со видот, како и бројни други здравствени проблеми.

“Не можам повеќе да возам затоа што не гледам добро. Кога истурам вода во чаша, честопати ми недостасува затоа што не гледам”, објаснува таа.

„Предозирање не беше мојот последен контакт со хероин“

Таа исто така призна дека повторно се јавила кај истиот дилер кога се вратила од болницата.

“Би сакал да можам да кажам дека таа вечер беше мојот последен контакт со хероин, но не беше. Сакав повторно да биде мој избор, а тој го имаше она што го сакав – дрога. Многу ми е жал за таа одлука”. , призна таа.

Документарниот филм за Деми Ловато наречен „Танц со ѓаволот“ има четири епизоди и ќе може да се најде на YouTube.