Џастин Бибер се повлекува од музиката поради здравствени проблеми?

17 мај, 2021
profimedia-0499191326

Се плашеше од долгорочната последица на болеста што може да влијае на неговата меморија и глас

На почетокот на минатата година, 27-годишниот пејач Џастин Бибер откри дека му била дијагностицирана Лајмска болест. Станува збор за инфекција предизвикана од бактерија која се пренесува со каснување од крлеж, а заеднички симптоми се висока температура, главоболка, малаксаност и егзема на кожата. Може да влијае и на нервниот систем, така што пејачот се плаши како тоа ќе влијае на него. Магазинот USA Today пишува дека Џастин сега сака да се посвети на менталното здравје. Тој вели дека знаел дека Лајмската болест уништила некои негови колеги и се плаши од долгорочното влијание на болеста врз неговата меморија и глас, па затоа сака да се повлече од музиката.

Џастин објасни дека во 2019 година страдал од депресија за која не ја знаел причината, а потоа медицинскиот преглед открил дека има Лајмска болест и со години се бори со тежок случај на хронична мононуклеоза што влијае на неговата кожа, функцијата на мозокот, нивото енергија и здравје воопшто. Бибер поради неговиот пијан изглед беше мета на критики. Неговите следбеници рекоа дека сето тоа е резултат на земање дрога, сè додека тој конечно не проговори самостојно.

„Додека многумина сметаат дека сум под влијание на разни опијати и дека изгледам многу лошо, во исто време тие одбиваат да го прифатат фактот дека ми е дијагностицирана Лајмска болест. Исто така, имав хронична вирусна инфекција и мононуклеоза што влијаеше на мојот изглед, состојба, енергија, функција на кожата и мозокот “, напиша еднаш пејачот на социјалните мрежи. Не е познато како се разболел од Лајмска болест, а сега тој прима соодветна терапија, па се надева дека ќе му се подобри здравјето.

Во голема мерка го поддржува неговата сопруга, 24-годишната манекенка Хејли Бибер, со која во моментов размислува за иднината. Странските медиуми пишуваат дека добро се согласуваат во бракот и зборуваат за деца. „Тие се надеваат дека еден ден ќе бидат благословени со убаво дете. Сакаат тоа да се случи што е можно побрзо “, изјави извор близок до парот за странските медиуми.

Пејачот рече дека сака да има што повеќе деца со Хајли, но и дека е свесен дека таа сака прво да постигне некои работи во нејзината кариера. „Би сакал да имам толку многу деца колку што Хајли е подготвена да исцеди од себе. Сакам цело племе деца, но тоа е нејзиното тело и таа одлучува. Мислам дека би сакала да имаме неколку деца “, призна пејачот, кој тајно се ожени за Хејли во септември 2018 година, а потоа повторно една година подоцна пред семејството и гостите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi