ЏЕЈМИ ЛИ КЕРТИС: Еднаш кога ќе направиш нешто на лицето, тоа не можеш да го поправиш… Заради зафати се навлеков на ОВА!

8 октомври, 2021
241195_dzejmi_ls

Американската актерка Џејми Ли Кертис (62) зборуваше за опасностите од пластичната хирургија и идеалите за убавина кои се наметнуваат на социјалните мрежи. Таа го додаде и своето искуство.

„Денешниот тренд на полнила, операции и опсесија со филтрирање слики, се што правиме за да го прилагодиме изгледот на Зум, едноставно ги брише генерациите и генерациите убавина“, рече Џејми.

“Откако ќе направите нешто на лицето, не можете да го поправите. Се обидов со пластична хирургија и не ми помогна. Се навлеков на апчиња Викодин поради тоа. Чиста сум веќе 22 години”, рече таа.

Таа исто така нагласи како ги користи социјалните мрежи само за продажба на производ и да посочи што е важно, вели таа за списанието „Fast Company“.

Актерката претходно призна дека била зависна од апчиња и пијалоци. Таа започнала да ги зема апчињата веднаш по операцијата на која беше подложена, откако еден снимател коментирал дека има надуени очи на сетот.

Džejmi Li Kertis

“Природно имам отечени очи. Ако ги погледнете моите фотографии од детството, изгледам како да не сум спиела. Отсекогаш сум бил таква. Ја снимивме сцената во судницата, со високо поставено флуоресцентно осветлување. Зачекорив сетот, а снимателот рече: „Не ја снимам денес. Очите ѝ се премногу подуени.“ Бев преплашена и толку се срамев што по снимањето отидов на рутинска операција за отстранување на подочниците“, вели актерката за тоа што доведе до операции.

“Отидов на липосукција, ставив ботокс … И знаете што? Ништо од тоа не ми помогна”, рекла актерката еднаш за странските медиуми.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris