Џенифер Лопез и Алекс Родригез видени како се бакнуваат по краткиот прекин – излегоа фотографии!

21 март, 2021
22821-jennifer-lopez-alex-rodriguez-1

Се чини дека Алекс Родригез и Џенифер Лопез веќе ги решија сите свои проблеми во врската бидејќи минатиот викенд поранешниот спортист беше виден како ја бакнува својата свршеница Џенифер додека минуваа време заедно во Доминиканската Република за да ја поправат својата врска.

Облечена само во бела наметка, Џенифер изгледаше опуштено и среќно додека заедно со Алекс се собраа околу таблетите и тацните за појадок, за да поминат квалитетно време заедно. Во одреден момент, пејачката и актерката ги крена рацете во воздухот на среќата, и воопшто не е потребно да се кажува колку изгледа среќно во моментот кога Алекс ја бакнува. Погледнете ги сите фотографии од овој одличен настан на Инстаграм постот.

Да потсетиме, двојката поминува време на Карибите, каде што Џеј Ло го снима филмот „Shotgun Wedding“ откако минатиот петок излегоа вести дека планираат да ја откажат свршувачката и да се разделат. Но, како што ексклузивно објави Page Six, Родригез се качил во авион и отишол кај Џен да разговара, и иако на почетокот на разговорот тврдеа дека имаат уште многу да решат, според последните фотографии се чини дека напредуваат многу брзо .

„Тие поминаа одлични неколку дена во Доминиканската Република, но сè уште работат на нивната врска. Ова е моменталната состојба. Тие се заедно“, објасни изворот за Page Six, во пресрет на објавувањето на најновите фотографии од парот.

Додуша, друг извор објави дека сè уште не е јасно дали врската ќе трае. Имено, Џенифер беше многу вознемирена во последните неколку недели поради проблеми со довербата, на што секако не придонесе фактот дека во последно време многу се пишува за флертувањето на Алекс со sвездата на „Southern Charm“ Медисон ЛеКрој, преку социјалните мрежи. Големото растојание помеѓу пејачот и пензионираниот спортист во последните неколку недели влијаеше и на проблемите на славната двојка бидејќи тие беа неразделни во текот на целата пандемија, поминувајќи време во својот меур далеку од пандемија со своите деца. Додуша, дури и во тој период, Џени навести дека нешто не е во ред со нејзината врска, бидејќи неодамна откри дека парот отишол на психотерапија за време на пандемија.