Експерт зборува за говорот на телото на Меган: „Ја има енигматичната насмевка на Дијана“

21 март, 2021
profimedia-0594255285

Иако се емитуваше на почетокот на овој месец, сепак сите погледи сеуште се свртени кон Меган Маркл и принцот Хари. Интервјуто го анализира експертот за говор на тело Џуди Џејмс, и откри дали има некои сличности помеѓу Меган и покојната принцеза Дајана.

Џејмс на тој начин откри дека Меган била инспирирала од легендарното интервју на Пајарама на Дајана, што го даде за Би-Би-Си во 1995 година, покажувајќи ‘малку енигматична насмевка’ на лицето. Да потсетиме, во средината на деведесеттите години, волшебниот разговор на Дијана со новинарот Мартин Башир доведе до раздор во кралското семејство и на крајот до развод на мајката на Хари со принцот Чарлс. Дијана ги освои срцата на нацијата со своето искрено 60-минутно интервју, а нејзините очи беа истакнати со црн молив за очи. Сега експертот за говор на тело направи паралела со очите и насмевката на Меган. „Таа ја има таа малку енигматична насмевка што Дијана ја имаше со Башир“.

princeza Diana

Сепак, таа продолжи: „Дијана имаше трагични очи, сè беше во нејзините очи. Покрај тоа, Хари беше во интервју со Меган, но мислам дека и самата би го поднела тоа добро. Таа седи дијагонално и изгледа како да ѝ е малку непријатно ’, објасни Џуди Џејмс. Што се однесува до говорот на телото на принцот Хари, Џуди истакна дека неговата рака е на меѓуножјето. „Тој држи машка поза, тоа е многу заштитен гест“, објасни таа.

Светот, да се потсетиме, полуде кога беше објавено дека „бегалскиот“ кралски пар одлучил да даде ексклузивно интервју за иконата на американската телевизија Опра Винфри за да ги објасни причините за напуштањето на кралскиот двор и одлуката да се пресели во САД. . Во најавниот клип на интервјуто, принцот Хари ја спомна и неговата мајка Дијана. „Не можам да замислам колку морало да и било тешко кога поминувала низ тој процес самостојно пред сите тие години“, рече тој.

meghan markle princ harry

Во интервјуто, Винфри разговараше со Меган Маркл за сè; од влегување во кралски живот, брак, мајчинство и филантропска работа до начинот на кој таа се справува со животот во интензивна фаза на притисок на јавноста. Подоцна им се придружи принцот Хари кој зборуваше за преселбата во САД, надежите и соништата за проширување на семејството.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris