(Фото) Викторија Лоба без шминка иста Калиси од „Игра на тронови“

13 јули, 2021
loba

Пејачката Викторија Лоба објави фото без шминка од одморот на Скијатос, а фановите веднаш ја споредија со Денерис Таргеријан од хит-серијата „Игра на тронови“.

„Дракарис“, „Иста Калиси си“, стои во коментарите.

Не е првпат Лоба да ги потсети фановите на популарната Калиси. Пред неколку години, во анкетата што македонски јавни личности би ги глумеле ликовите од познатата серија, фановите гласаа Лоба да го глуми ликот на Денерис.

Преземено од info.mk