Говори на Оскарите кои ги зачудија сите: Рекла дека е заљубена во својот брат, себеси се нарекол херој, а еден дури и порачал дека сака да води љубов со сите!

26 април, 2021
maxresdefault (1)

Многу актери, но и еден пејач, не се снајдоа додека ја земаа златната статуетка, па нивните говори се покажаа како вистински дебакл.

Една од најголемите почести во филмската индустрија е добивањето на Оскар, а многу од номинираните не беа добро подготвени за моментот или беа понесени од возбудата, па ја оставија публиката воодушевена со своите говори.

Анџелина Џоли

Меѓу нив е и Анџелина Џоли, која во 2000 година доби златна статуетка за најдобра споредна улога во драмата „Прекината младост“. Актерката го однесе својот брат Џејмс на доделувањето и привлече внимание затоа што покажаа голема блискост бидејќи како што е познато, имаат навика да се бакнуваат во уста.

Таа го спомена во својот говор и уште еднаш предизвика зачуденост. Имено, Анџелина истакна дека е навистина среќна што доби Оскар и дека е многу зањубена во нејзиниот брат. Сите беа засрамени освен таа и нејзиниот брат.

Сали Филд

Сали Филд е позната по детски филмови, а јавноста ја смета за еден од актерите кои држат најлоши говори. „Ме сакаш, навистина ме сакаш“, рече таа во 1985 година кога ја зеде Златната статуетка за најдобра актерка за филмот „Места во срцето“. Имено, пет години претходно таа освои Оскар во истата категорија за драмата „Норма Рее“. Но, Филд виде смешна страна на сето тоа, па таа реченица ја повтори во реклама за банка.

Шон Пен

Шон Пен ќе остане запаметен по ужасната шега од 2004 година кога ја зеде златната статуетка за најдобра главна улога благодарение на филмот „Мистична река“. Имено, тој се пошегува на сметка на исчезнатото ирачко оружје за масовно уништување по што публиката замолкна и беше болно и непријатно да се гледа на сцената во тие моменти.

Сем Смит

Пејачот Сем Смит освои Оскар во 2016 година за најдобра оригинална песна за „Writing’s On The Wall“, кој е дел од филмот „Spectre“ за Џејмс Бонд.

“Прочитав една статија пред неколку месеци во која Сер Ијан Мекелен рече дека никој што се прогласил за хомосексуалец не добил Оскар. Ако ова е вистина, па дури и да не е така, сакам да и го посветам ова на ЛГБТ заедницата околу свет “, рече Сем.

Но, грешката беше во тоа што Мекелен сметаше дека е најдобра актерска категорија, а за најдобра песна сер Елтон Џон, Стивен Сондхајм и уште седум хомосексуалци ја добија наградата порано.

Ен Хатавеј

Ретко кој се изненади кога Ен Хатавеј освои златна статуетка во 2012 година за најдобра споредна женска улога во „Јадници“. Но полемиката ја предизвика нејзиниот говор во кој таа зборуваше за слабеење и признавајќи дека се расплакала себеси додека го гледала мјузиклот. Покажа дека не и недостасува самодоверба, а јавноста коментираше дека премногу го вежба својот говор и сè изгледа неискрено. Ен инаку е позната како една од најомразените актерки.

Метју Меконахи

Метју Меконахи исто така не штедеше пофалби за себе кога во 2014 година доби Оскар за најдобра главна машка улога за филмот „Добри дилери од Далас“. Отпрвин му се заблагодари на Бога, а потоа зборуваше за неговиот херој, личноста што ја бркаше. Излезе дека личноста за која зборуваше има само 10 години.

Роберто Бенини

Роберто Бенини ја освои наградата за најдобар главен актер во 1999 година за „Животот е убав“, а неговиот говор ги поттикна многумина да се запрашаат дали тој воопшто знае што зборува и колку добро се снаоѓа на англиски јазик. Имено, тој изговори реченица што ги остави сите во чудење.

„Би сакал да бидам Јупитер и да киднапирам сè и да лежам во сводот, водејќи љубов со сите“, истакна Роберто.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi