Групата “Spice girls” ќе објави нов албум: Причината е посебна

17 јуни, 2021
profimedia-0098185023-830x0

Фановите тријат раце

Групата “Spice girls” реши да ги израдува своите обожаватели. Имено, бендот составен од Викторија Бекам, Мел Би, Мел Си, Џери Халивел и Ема Бантон објави дека ќе издадат нов, лимитиран албум, кој ќе се вика „Wannabe25“.

Причината е посебна, бидејќи оваа година се одбележуваат 25 години од славниот албум “Wannabe” на “Spice girls”, кој се појави во 1996 година.

Според странските медиуми, албумот „Wannabe25“ ќе ја содржи оригиналната песна „Wannabe“, оригиналната демо верзија на песната, како и ремикс на Џуниор Васкез. Исто така, обожавателите ќе можат да ја слушнат никогаш издадената балада “Feed Your Love”.

Албумот „Wannabe25“ може да се слуша преку стриминг платформите, а може да се набави и во форма на плоча и касета.

“Spice girsl” – “Wannabe”:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi