Хју Грант се заблагодари за писмото: Дру Баримор му пишала за време на скандалот со измама во 90-тите

23 мај, 2021
pjimage-86

Актерката Дру Баримор (46) неодамна го имаше за гостин актерот и пријател Хју Грант (60) во своето ток-шоу ‘The Drew Barrymore Show’. Тој ја искористи можноста да и се заблагодари за поддршката во средината на 90-тите години на минатиот век, кога се најде пред голем скандал за измама и да се присети на некои досега непознати настани во нивното пријателство.

24sata

Имено, во 1995 година, Грант беше фатен во автомобил со проститутката Дивајн Браун. Несоодветната авантура на тогаш најпопуларниот актер во романтични комедии заврши на насловните страници на сите таблоиди кои се држеа до нивното име. Сега Хју јавно ѝ се заблагодари на Дру Баримор, со кого глумеше во филмот ‘Музика и стихови’, која во тоа време што му испратила писмо за поддршка.

Тој го опишува тоа време како „црни денови“, се опиша себеси како идиот, а зборовите за поддршка од актерката која не се ни сретнал во тоа време значеа многу за него.

PA/Pixsell

„Во тоа време бев опкружен со 5.000 новинари и толку убавото и срдечно писмо ме израдува многу. Затоа секогаш ќе имате место во моето срце“, ѝ рече Хју.

Беримор објасни дека му го испратила писмото затоа што и самата морала да се справува со скандалите од нејзината младост, кога отишла на рехабилитација. Во исто време, таа многу го ценела како актер, што била дополнителна причина да му пристапи.

„Актерите и политичарите се очекува да бидат непогрешливи, совршени. Не дај Боже да сакаме да чуваме некои приватни работи за себе, едноставно ги немаме тие привилегии“ – забележа Дру.

Maurice 30th Anniversary Screening - London

Тие се сеќаваа на други моменти во нивното пријателство. Во една прилика, актерката реши да го бакне Грант наместо да се збогува. Таа признава дека испила неколку пијалоци таа вечер во Њујорк.

„Наместо да кажам чао, јас само ја зграпчив твојата јака и почнав да се бакнувам“ – по што тие малку флертуваа пред таа да замине.

„Беше многу бизарно. Бев исто така пијан, но продуцентите со кои разговарав беа трезни и многу изненадени од таквиот поздрав“ – се пошегува Хју на средбата.

Актерите зборуваа и за тоа како Хју се справува со татковските одговорности. Грант е татко на пет деца, неговата најстара ќерка има 9 години, а најмалото дете го дочека со својата сопруга Ана Елизабет Еберштајн (42) на крајот на 2018 година.

Channel News Service

„Мразам одговорност. Јас сум постар татко на пет деца и цело време чекам да дојде некој постар од мене и да го стори тоа за мене“ – изјави актерот за тоа како се однесува со децата.

Тој призна дека и покрај тоа што е постојано исцрпен, тој во моментов е посреќен од кога било.

„Сите клишеа се точни. Прекрасна е целата таа љубов. Не само децата, туку и мојата сопруга“ – додаде тој, велејќи дека Дру навистина треба да ја запознае.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi