И Анџелина Џоли стана дел од Марвел: Ќе ја гледаме во улогата на Тена во филмот „Eternals“

26 мај, 2021
What-song-Eternals-first-trailer-Angelina-Jolie-connection

На крајот на оваа година, Марвел подготвува уште еден спектакл со суперхерои. Станува збор за филм наречен „Eternals“, во кој играат некои од најголемите светски sвезди. Една од нив е Анџелина Џоли, која ќе го толкува ликот на Тена.

Главната улога ја има и Селма Хајек, која ја игра Ајак, како и ѕвездата на „Игра на тронови“ Кит Харингтон, кој го игра ликот Ден Витман.

Филмот „Eternals“ се базира на истоимените ликови од стриповите на Марвел. Во режија е на Клои Жао, а сценариото го напишаа Метју и Рајан Фирпо. Покрај Анџелина Џоли, во оваа продукција играат и Селма Хајек и Кит Харингтон, Ричард Маден, Џема Чен, Кумаил Нанџиани, Лорен Ридлоф, Брајан Тајри Анри, Лаја Мекју, Дон Ли и Бери Киоган.

Во филмот, Eternals се обединуваат за да ја спасат Земјата од нејзините непријатели, Девијантите.

Како што е најавено, ова остварување ќе биде прикажано во американските кина во ноември.

Додека филмот не пристигне кај нас, погледнете го трејлерот:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi