Илон Маск пристигна во Њу Јорк со своето семејство пред контроверзниот настап во Saturday Night Live

5 мај, 2021
1455110

Во пресрет на пробите за оваа недела во емисијата Saturday Night Live, контроверзниот бизнисмен Елон Маск пристигна на источниот брег на САД во понеделникот вечерта. Извршниот директор на Тесла, кој стои и зад SpaceX, слета на аеродромот Тетерборо во Њу Џерси во друштво на неговата партнерка Грајмс, а со нив пристигна и нивниот син X Æ A-XII, само еден ден пред неговиот прв роденден.

Веста дека Маск ќе биде водител на SNL, заедно со музичката гостинка Мајли Сајрус, предизвика бурни реакции на социјалните мрежи минатиот месец, а некои членови на екипата не се најсреќни со неговиот избор, кои сметаат дека не е во ред да се предаде емисијата на деловен човек , а не на некој од забавната индустрија.

Има индикации и за напнатост меѓу главните членови на долгогодишната забавна емисија и 49-годишниот Маск, чие богатство се проценува на 173 милијарди долари.

„Ајде да дознаеме колку е всушност во живо Saturday Night Live“, напиша Маск на Twitter минатата недела.

Споделувајќи скриншот од неговиот твит на неговата Instagram приказна, актерот Боуен Јанг напиша: „Што по ѓавол значи тоа?“.

Актерката Аиди Брајант исто така покажа несогласување со одлуката и сподели твит од политичарот Берни Сандерс за 50-те најбогати луѓе во САД кои сега поседуваат повеќе богатство од долната половина на американските граѓани.

„Дозволете ми да го повторам ова, бидејќи е скоро премногу апсурдно да се верува: 50-те најбогати луѓе во оваа земја поседуваат повеќе богатство од околу 165 МИЛИОНИ Американци. Тоа е морална непристојност “, напиша Брајант.

Маск е првиот водител на популарно хумористично шоу од 2015 година, кој не е ниту актер, ниту спортист.

„Навистина немаше некој друг што би можел да го води SNL? Елон Маск? Зошто?“, Е еден од многуте коментари на обожавателите на шоуто кои го изразија своето незадоволство кога се појавија информации дека истата ќе ја води контроверзен бизнисмен.

И покрај незадоволството на публиката и некои актери, „New York Post“ дознава дека никој од екипите на шоуто не се откажал од шоуто што ќе го води Маск, иако никој не ги принудува на тоа.

„Историски гледано, еден член на актерската екипа кој беше толку несреќен не мораше да учествува“, рече изворот, додавајќи дека шефот на SNL, Лорн Михаелс никогаш не принудувал никого да прави нешто што не сакал да го прави.

„Ви се допаѓал или не, Елон е многу интересен лик и вистински шоумен“, рече изворот.

Според шегите што ги понуди за оценка на своите следбеници на Twitter, ние навистина не би се обложиле на тоа.

„ Irony Man – ги победува лошите момци користејќи ја моќта на иронија“ и „ Baby Shark & ​​Shark Tank се здружуваат за да формираат Baby Shark Tank “ се некои од шегите што ги понуди, што може да ги расплака неговите пријатели од смеа, но не разновидната публика на SNL.

Дали инженер во забавната индустрија ќе се однесува како слон во стаклена градина, ќе дознаеме наскоро.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi